Thursday, February 6, 2014

HOME DECOR INSPO: FUNNY CUSHIONS

Od chvíle, kdy byl v Praze otevřen nový obchod H&M HOME, celkem záměrně jsem se mu nějakou dobu vyhýbala. Což nebylo vůbec tak lehké, jak si možná myslíte, vzhledem k tomu, že je jen pár kroků, a to doslova!, od mé kanceláře :) Podvědomě jsem totiž asi tušila, že jakmile se ocitnu uvnitř, budu ztracená. A protože čtete tento post, je to oficiální: ano, jsem ztracená! Minimálně obden se musím jít "pokochat" :) A momentálně si ujíždím na těchto vtipných polštářích. Myslím, že v příštích měsících budu mít díky nim každou chvíli jinou, novou pohovku :)

A co Vy a různé polštáře, které umí proměnit atmosféru a náladu interiéru? Baví Vás? :)
From the time when H&M in Prague opened a new department, HOME, I was trying to pretend that it doesn't exist. And believe me that it was not as easy as you might think given that it's only a few steps, literally!, from my office :) It had to be an instinct - I was probably aware that when I step in, I'm lost :) I have to go there to "enjoy & admire" at least every second day :) And at the moment I am crazy to these funny cusions. I think that in the next few months I will have a different, new sofa very often :)

And what about you and a variety of cushions that can change the atmosphere and the mood of the interior? Do you like them? :)

No comments:

Post a Comment