Sunday, June 1, 2014

BEAUTY TIP: MY SECRET OF PERFECT HAIRSTYLING

Také si myslíte, že docílit perfektního vlasového stylingu je možné jen tehdy, pokud úpravě vlasů věnujete spoustu času a navíc oplýváte talentem srovnatelným s Vaším kadeřníkem? Ráda bych Vás přesvědčila o opaku! Pokud máte ty správné pomocníky, stačí vlasům věnovat pravidelnou péči a jejich ranní úprava Vám nezabere víc jak deset minut! :)

Všechny víme, že základem krásného účesu je správná péče, protože krásné vlasy musí být zdravé. Moje péče je už několik let spjata se značkou Redken - šampony a kondicionéry na radu své kadeřnice vždy jednou za čas vystřídám tak, aby vyhovovaly aktuálním potřebám mých vlasů, ale to je tak jediný experiment, kterého se v péči o vlasy dopouštím :) Nevím, co by se muselo stát, aby mě kdokoli přesvědčil vyzkoušet jinou značku... To je dostatečný důkaz spokojenosti, nemyslíte? :)

Profesionální péči jednou za čas doplním péčí domácí, a lá osvědčené babské rady :) Mám dva typy, které skoro nic nestojí a fungují opravdu skvěle - jedlá soda a kopřivový čaj. Smícháním jedné lžičky jedlé sody a jedné lžičky mého běžného šamponu získám směs, která během prvního mytí naprosto spolehlivě odstraní z vlasů zbytky stylingových přípravků, prachu, písku a chloru. Při druhém mytí už použiju jen šampon zředěný teplou vodou a na závěr samozřejmě kondicionér (jen do délek vlasů, nikdy ne ke kořínkům). A jako závěrečnou oplachovací kůru použiju cca litr a půl vlažného kopřivového čaje, který dodá vlasům nádherný zdravý lesk (tedy pokud nejste blondýnka :)).

Jak jste asi pochopili už z úvodu, nechci trávit úpravou vlasů víc času, než je opravdu nezbytné. Proto si většinou vlasy umývám večer, několik minut je nechám zabalené v ručníku, a pak je pouze opatrně rozčešu kartáčem Tangle Teezer a jdu si lehnout s mokrými vlasy. Vím, že většina kadeřnic by mi tento postup neschválila, no naštěstí moje kadeřnice má pro tohle "flinkání" pochopení a dokud se to neprojeví na kvalitě mých vlasů (např. jejich lámavostí), nebude se mě snažit přesvědčit, abych se zamyslela nad tím, že bych svůj rituál mohla přece jen změnit :)

No a ráno mi potom stačí TONI&GUY CLASSIC Smoothing Lotion, kterým vlasy uhladím, aby nepoletovaly, a pak se, podle nálady (a outfitu :)) rozhodnu, jaký vlasový styling pro tento den zvolím. Buď použiju profesionální žehličku na vlasy Valera, se kterou vlasy buď vyžehlím do hladka nebo naopak s ní vytvaruju volné vlny, nebo mi bude stačit pár sponek (tzv. pérek), pomocí kterých si během pár minut sepnu vlasy do svého oblíbeného drdolu. A teď už jen účes zafixovat středně tužícím lakem na vlasy TONI&GUY CLASSIC Medium Hold Hairspray (vlasy zpevní, aniž by je slepil a vytvořil efekt "helmy") a po zbytek dne se nemusím starat o to, jak mé vlasy vypadají :)

A jaké je Vaše tajemství perfektního vlasového stylingu?
 
 (Tento příspěvek není sponzorován žádnou ze zmíněných značek/společností.)

No comments:

Post a Comment